Haraka Kodu sai endale ristivanemad

Sihtasutus Haraka Kodu, mille peaeesmärk on rajada Maidla külla intellekti- ja liitpuudega noorte kodu, sai endale ristivanemaiks kümme väljapaistvat ja tuntud avaliku elu tegelast, kes on otsustanud nõu ja jõuga noortekodu toetada. “Mulle tundub õigena toetada inimesi, kes võtavad midagi väga suurt ja vajalikku ette, isegi ilma, et teaksid täpselt, mis sellest saab,” põhjendas oma nõusolekut ristivanemaks saada ajakirjanik Margit Kilumets. “See entusiasm ja armastus väärib toetust ja laiemat avalikku teadvustamist.”

SA Haraka Kodu asutati 2006. aasta jaanuaris. Sihtasutuse eestvedajad on kolm ema, Margit Saluste, Pille Maasik ja Kaire Kindel, kes lõid oma laste jaoks viis aastat tagasi erivajadustega lastele mõeldud Salu kooli, kus lapsed ka praegu õpivad. Nüüdseks on lapsed aga koolieast välja kasvamas.

Haraka Kodu pakuks intellekti -ja liitpuudega noortele peremudeli järgi elamist. Noortekodus oleks loodud tingimused võimalikult iseseisvaks eluks, aga ka ööpäevaringne hooldus, eluks vajalike oskuste õpetamine ja hariduse jätkamine.

Kirjutas Kaia Roots, Harju Elu